22 Eylül 2023 Cuma

Ah Şimdi Bana Kaybolan Yıllarımı Verseler

İSMET ÇAĞLAYAN

İSMET ÇAĞLAYAN

E-Posta : ismetcaglayan@hotmail.com

 Dünya dönüyor. Döndükçede değişiyor. Teknoloji değişiyor, mevsimler değişiyor, insanlar bile değişiyor.

 
 Değişim sirkülasyonu hızlı yaşanıyor ve değişime çok çabuk adapte oluyoruz. Alıştığımız şeyler değişmeyecekmiş gibi takılıp kalıyoruz mevcut durumumuza. İşin özü bulunduğumuz yerin kalıcı olmadığını bilmekte gizli.
 
Hiç düşündünüz mü, hayatınızdan akıp giden kaybolan yıllarınızı …Nice yaşanmışlıklarla doludur o yıllar…
 
Gerçekleştirmeyi düşündüğümüz ne ideallerimiz vardı, ne hayaller kurardık değil mi … Bugün baktığımızda bazı ideallerimizin , hayallerimizin gerçekleştiğini, bazılarının da hüsranla sonuçlandığını görmekteyiz
 
Gerçekleştiremediğimiz, mutsuzluğu yaşadığımız, beklentilerimizin boşa çıktığı yıllar, yaşam sayfamızın kaybolan yıllarını oluşturmuştur.
 
Evet, insanın geleceğinde doğru kararlar alabilmesi için belki de yaşanmalıydı. Bu sayede, kaybettiğimiz yılların değerini daha iyi anlayabiliriz. Hayatımızda öyle anlar vardır ki, unutulması mümkün değildir. Kimi zaman, geçmiş zaman resimlerini alırız elimize, ne hatıraları vardır bizde. Baktıkça gözümüzde canlandırır ve tebessüm ederiz.  “Hey gidi günler hey” deriz.
 
Hep güzel şeyleri istemişizdir. Sevmeyi, sevilmeyi, aşık olmayı ve sonunda mutlu olmayı…
 
İsteriz de isteriz işte… 
 
İşte daha fazla boşa yıl kaybetmemek için, mevcut konumun sarhoşluğuna kapılmadan geleceği görerek, bulunduğumuz mevkinin bizlere yüklediği görevleri yerine eksiksiz getirmemiz gerekiyor.
 
40 Yıllık Rüya gerçekleşiyor Bingöl için.. 
 
Neyin rüyası bu?
 
Dile kolay 40 yıl boyunca makamlarda bulunanlar şimdi acaba Sezen Aksu'nun radyolarda Şimdi Bana Kaybolan Yıllarımı Verseler şarkısını dinlediklerinde o günlerine dönüyorlar mıdır? O eski günlerini hatırlayıp "keşke daha fazla çalışsaydım" diyorlar mı? 
 
 Aslında yasalarca belirlenmiş asli görevler vardır. YOL, SU, ALTYAPI gibi bunun rüyasını yeni yeni bizler görüyoruz. Yapmakla yükümlü olduğumuz iş zamanında yapılsaydı, belki şuan bu rüya ile ilgileneceğimize  şehrimizin diğer sorunları ile ilgileniyor olacaktık. 
 
Aslında insanın doğasında var hep "keşkelerle" ve kaybolan yıllarımızla yaşıyoruz. Demirelin değimiyle "Dün Dündür, Bugün Bugündür" diyoruz. Bugünün işini hep yarınlara erteliyoruz. 
 
Şuan gerçekten Bingöl’ün çehresi değişiyor. Aslında  üst yapı ile ilgileneceğimize yıllar önce yapılması gereken alt yapı çalışmalarına başlandı. Doğrusu da bu, çünkü bir ilin alt yapısı tam olmadan o ilin ne üst yapısı nede yatırımcılara cazip bir tarafı olmaz. 
 
Başkanların  belkide  en çok zorlandığı durum aslında alt yapıdır. Yollar kazılır, şehir bir inşaat havasına bürünür. Kimseyede derdini anlatamaz. Kimse bilmez ki alt yapı olmadan hiç birşey yapılamaz o şehir için.  
 
Ben sadece şunu belirmek istiyorum; Bingöl artık kaybolan yılların ceremesini çekmek istemiyor. Umarım bu çalışmalar zamanında tamamlanır ve Bingöl önündeki en büyük engeli aşar.  Zira her geçen zaman Bingöl’e kaybettirir. Bizim daha fazla kaybolan yıllarımız demeye niyetimiz yok... 


20 Ağustos 2013 Salı 11:38
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

GÜNDEM

RTÜK Başkanı hakkında suç duyurusu

RTÜK Başkanı Davut Dursun, Başkanvekili Taha Yücel ve Üye Abdulvahap Darendeli hakkında mahkeme

Atatürk ve Öcalan Posteri Yan Yana

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki BDP panelinde Atatürk ve Öcalan posterleri yan yana asıldı.

IMF'ye son taksidi Babacan ödedi

Türkiye'nin IMF'ye olan kredi borcunun son taksidinin transferi, Başbakan Yardımcısı Babacan ve Hazine

Cilt sağlığı için bal!

Medical Park Ordu Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Özlem Karadağ Köse, balın cildi yenileyici özelliğini

Bağış'tan Slovak atasözüyle yanıt

‘Ermeni soykırımı’nın inkârını suç sayan Slovakya’da, Yüksek Mahkeme Başkanı olan Stefan Harabin,

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL